fbpx
Skip to content

Zwinne przedsiębiorstwo

Pomagamy przedsiębiorstwom

Trisar przygotował dla klientów zestaw narzędzi prowadzących do przemiany przedsiębiorstwa, w zależności od potrzeb, skali i spodziewanego rezultatu.

Przejście od klasycznego sposobu zarządzania firmą do zwinnego przedsiębiorstwa oznacza uzyskanie przewagi konkurencyjnej, zbudowanie lojalnej puli klientów oraz zbudowanie zdrowej, angażującej kultury organizacyjnej.

 

Korzyści ze zwinnego podejścia to:

większa produktywność, efektywna praca zespołowa,
szybsza identyfikacja problemów, działanie w krótkich iteracjach,
większa przejrzystość, widoczność projektów i procesów,
umiejętność zarządzania zmieniającymi się priorytetami,
zwiększone zaangażowanie pracowników,
mniejsza ilość nadgodzin,
mniejsze ryzyko dla organizacji.

Co to jest zwinność?

 

Manifest Agile  został zaadaptowany do zarządzania przedsiębiorstwem, ludźmi i projektami. Po wdrożeniu metodyk zwinnych w firmach zaobserwowano wzrost przychodów, zmniejszenie rotacji pracowników oraz zwiększenie ich kreatywności.

Metodyki szczupłe (lean) koncentrują się na usprawnianiu procesów w firmie tak, by jak najmniej zasobów marnowało się w procesie,
i w efekcie znacząco obniżają koszty. Czas też jest zasobem – prawidłowo przeprowadzone wdrożenie pozwala szybciej dostarczyć produkt końcowy. Prostota – sztuka minimalizowania ilości koniecznej pracy – jest jednym z filarów tej filozofii.

Transparentność i wizualizacja, połączone z zaufaniem i odpowiednią komunikacją, są jednymi z podstawowych założeń metodyk lean i agile – w Trisar stosujemy tablice Kanban.

  • Zwinność dotyczy wszystkich aspektów działania firmy, od działów strategicznych, przez sprzedaż i produkcję, aż po wsparcie biznesu (HR IT).

  • Organizacje o wysokiej zwinności odnoszą sukces dwa razy częściej niż te mniej zwinne (za PMI).

  • Badania MIT mówią, że firmy zwinne zwiększają dochody o 37% szybciej, a ich przychód jest o 30 % większy niż firm zarządzanych tradycyjnie.

Skontaktuj się z nami